herb Banie

Oficjalny serwis gminy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13

Dziś jest poniedzialek 12 listopada 2018, imieniny: Renaty i Witolda

Ścieżki rowerowe
Biuletyn

Policja

bialostron

Międzynarodowe Centrum Turystyki, Kultury i Sportu

Stowarzyszenie KONTRA

Polska Atrakcyjna
Kalendarz imprez

MAJALAND

dodano: 2018-10-08 14:30:16

czytaj więcej »

LIBERO BANIE Z PROGRAMEM SPOŁĘCZNIK 2018

dodano: 2018-10-08 11:05:54

Pierwszy miesiąc projektu SPORTOWE WAKACJE/SPORTOWA JESIEŃ upłynął pod znakiem rekreacyjnych gier i zabaw ruchowych. Słoneczna wrześniowa pogoda sprzyjała temu, aby część zajęć prowadzić w terenie otwartym. Projekt ma charakter ogólnorozwojowym z elementami siatkówki. Przeprowadzone do tej pory dwie imprezy rekreacyjno-sportowe w formie turniejów siatkarskich liderów tych rozgrywek, a przed nami jeszcze dwa październikowe zmagania, w tym turniej podsumowujący. Projekt SPORTOWE WAKACJE/SPORTOWA JESIEŃ jest idealną formą wprowadzenia dzieci i młodzieży w nowy sportowy rok szkolny poprzez zorganizowane i systematyczne zajęcia sportowo-rekreacyjne w czasie wolnym od nauki. Opisane zadanie publiczne jest finansowane ze środków budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu SPOŁECZNIK 2018, którego operatorem jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

czytaj więcej »

CICONIA CUP 2018 Turniej Dwójek Dziewcząt

dodano: 2018-10-08 11:04:24

IV Festiwal Piłki Siatkowej Dziewcząt CICONIA CUP 2018 rozpoczęty. W Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dwójek rywalizowały dziewczęta z Goleniowa, Bań i Nowej Soli. Zawody odbyły się w sobotę 6 października i były pierwszą częścią Festiwalu realizowanego w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków budżetu Powiatu Gryfińskiego. CICONIA CUP to cykliczne turnieje piłki siatkowej promujące Powiat Gryfiński. Bocian biały jest wizytówką regionu i stanowi ważną atrakcję turystyczną propagującą produkty regionalne, dorobek artystyczny, kulturalno-oświatowy, naukowy i sportowy naszego powiatu. Po kilku godzinach sportowej rywalizacji miejsca na podium zajęły kolejno zespoły ARES Nowa Sól I, LIBERO Banie I i ARES Nowa Sól II. Bańskie sreberka wystąpiły w składzie Nadia Janicka, Oliwia Lasota i Zuzanna Butryn. Podczas zawodów zostały przyznane wyróżnienia indywidualne, które otrzymały Pola Maćkowska MVP (Nowa Sól), Martyna Czerny (Nowa Sól), Zuzanna Przybyszewska (Goleniów), Nadia Janicka (Banie) i Oliwia Lasota.

Wsparcia organizacyjnego i rzeczowego Festiwalu udzielili Wójt Gminy Banie Teresa Sadowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej Arkadiusz Augustyniak oraz Kierownik Biura Powiatowego ARiMR Rafał Scisłowski.

czytaj więcej »

I miejsce „dwójek” LIBERO Banie w Zielonej Górze

dodano: 2018-10-08 11:03:06

Od zwycięstwa rozpoczęły swój sezon siatkarski "dwójki" LIBERO Banie. W Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej w Zielonej Górze nasze dziewczęta zajęły I i V miejsce. Zespół w składzie Nadia Janicka - kapitan, Zuzanna Butryn i Oliwia Lasota wygrały swoje wszystkie mecze i bezapelacyjnie zwyciężył. Organizatorzy turnieju uznali najlepszą zawodniczkę turnieju naszą kapitan - Nadię Janicką. Dobrze zagrały również dziewczęta z LIBERO II w składzie Hanna Borowiec, Natalia Górecka i Maja Bulsa, które w tie-breaku przegrały dwa mecze i ostatecznie zajęły piątą lokatę.
Drugiego dnia tego turnieju swoje mecze rozgrywały minisiatkarki w kategorii "czwórek". Ich forma na początku sezonu jest dość zmienna, co w rezultacie dało dziewczętom IV miejsce. Skład naszej "czwórki" to Marta Weiland, Nikola Malik, Blanka Janicka, Julia Adamczewska, Wiktoria Duraj i Zuzanna Danielewicz.

czytaj więcej »

Festyn rodzinny ,,Bawimy się na trzeźwo''

dodano: 2018-10-08 10:43:01

Uczestnicy zajęć karate i tanecznych z Centrum Kultury w Baniach 29 września br. zaprezentowali swoje umiejętności na Festynie rodzinnym ,,Bawimy się na trzeźwo'' organizowanym przez Gminę Kołbacz. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, rodzicom dzieci za pomoc w organizacji wyjazdu.

czytaj więcej »

Spektakl pt. ,,Ziarno Prawdy czy jeszcze legenda?"

dodano: 2018-10-08 10:40:46

W Centrum Kultury w Baniach 28 września gościliśmy Harcówkowy Teatr ze Swobnicy. Grupa teatralna zaprezentowała się w spektaklu pt. ,,Ziarno Prawdy czy jeszcze legenda?. Organizatorem spotkania z Harcówkowym Teatrem była Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach.

czytaj więcej »

Rajd Rowerowy do Puszczy Piaskowej

dodano: 2018-10-04 14:20:15

Celem naszej wyprawy rowerowej była Puszcza Piaskowa. Wyruszyliśmy z Chojny przez Stoki, Krzymów ,Kuropatniki, Mętno, wraz z grupą rowerzystów z Dębna. Pokonaliśmy trasę około 40 km drogami leśnymi. Po drodze zatrzymaliśmy się na ognisko i po posiłku przeprowadziliśmy konkurencje sprawnościowe. W drodze powrotnej zajechaliśmy na teren byłego lotniska w Chojnie. Pogoda dopisała humory także. Dziękujemy grypie rowerzystów z Dębna za mile spędzony czas i zapraszamy na kolejne nasze rajdy.

czytaj więcej »

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia