herb Banie

Oficjalny serwis gminy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13

Dziś jest niedziela 18 sierpnia 2019, imieniny: Heleny i Bronisławy

Ochrona przeciwpożarowa i zapobieganie katastrofom

Ścieżki rowerowe
Biuletyn

Policja

bialostron

Międzynarodowe Centrum Turystyki, Kultury i Sportu

Stowarzyszenie KONTRA

Polska Atrakcyjna
Kalendarz imprez

Zawody Strażackie- Krzywin 2012

dodano: 2012-09-24 09:02:20

W sobotę 15 września 2012r. na boisku sportowym w Krzywinie odbyły się XVII Międzygminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, w których wzięło udział 11 jednostek z czterech północnych gmin Powiatu Gryfińskiego. Gminę Banie oprócz jednostki OSP Banie reprezentowała również reaktywowana jednostka OSP Dłusko Gryfińskie.

Zmagania strażaków były obserwowane przez wielu zaproszonych gości, wśród których znalazły się władze związkowe oraz samorządowe m.in. Starosta Powiatu Gryfińskiego Wojciech Konarski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie mł. bryg. mgr inż. Jacek Rudziński, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP dh Lech Szymanowicz,  Prezes Zarządu Oddziału  Powiatowego ZOSP RP dh Bronisław Tessar, Wójt Gminy Widuchowa, a zarazem Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Widuchowej dh Michał Lidwin, Wójt Gminy Banie i zarazem członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Teresa Sadowska, Wójt Gminy Stare Czarnowo Marek Woś.

Po rozegraniu dwóch konkurencji, czyli sztafety pożarniczej oraz ćwiczenia bojowego  komisja sędziowska pod przewodnictwem mł. bryg. Andrzeja Prokopskiego z KP PSP w Gryfinie przygotowała klasyfikację generalną, która przedstawiła się następująco:

1 miejsce – OSP Banie – 111,05 pkt.

2 miejsce – OSP Sobieradz – 111,75 pkt.

3 miejsce – OSP Radziszewo – 114,55 pkt.

4 miejsce – OSP Kołbacz

5 miejsce – OSP Krzywin

6 miejsce – OSP Żelewo

7 miejsce – OSP Dłusko Gryfińskie

8 miejsce – OSP Żelisławiec

9 miejsce – OSP Chwarstnica

10 miejsce – OSP Widuchowa

11 miejsce – OSP Ognica

 

Warto dodać, że naszej drużynie OSP Banie udało się zdobyć pierwsze miejsce mimo uzyskania 5 pkt. karnych za błąd podczas sztafety pożarniczej.

Po skończonych biegach drużyn seniorskich do zmagań przystąpiły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Gmina Banie była reprezentowana przez grupę chłopców młodszych z MDP Banie. W swojej grupie wiekowej nasi chłopcy zajęli 2 miejsce, natomiast łącznie uzyskali 4 czas na 6 startujących zespołów. Warto zaznaczyć, że nasza drużyna młodzieżowa wystąpiła w zawodach w zupełnie nowym składzie.

Kolejne zawody strażackie odbędą się w przyszłym roku, a ich organizatorem tym razem będzie Gmina Gryfino.

Galeria zdjęć

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia