herb Banie

Oficjalny serwis gminy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13

Dziś jest czwartek 27 lutego 2020, imieniny: Gabriela i Anastazji

Ochrona przeciwpożarowa i zapobieganie katastrofom

Ścieżki rowerowe
Biuletyn

Policja

bialostron

Dom Kultury w Baniach

Polska Atrakcyjna
Kalendarz imprez

Forum Młodzieży, Kołobrzegu, 20-21 kwietnia

dodano: 2013-04-17 13:37:04

W dniach 20-21 kwietnia w Kołobrzegu odbędzie się Forum Młodzieży, spotkanie które ma służyć integracji przedstawicieli młodzieży naszego regionu – uczestników II edycji programu ,,Lider Zachodniopomorski”, radnych młodzieżowych rad miast oraz Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

www.mlodziez.wzp.pl

Ale to nie jedyny cel tego spotkania. Będzie to także okazja do nawiązania kontaktów, podzielenia się dobrymi praktykami oraz merytoryczne przygotowanie do Sejmiku Młodzieży, który odbędzie się pod koniec maja br. w Szczecinie. Podczas sesji „Jak potrzeby przekuć w działania” przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego zapoznają młodzież z problematyką regionu w zakresie polityki społecznej, tożsamości regionalnej, polityki transportowej oraz przedsiębiorczości. Młodzi ludzie będą opracowywać rekomendacje dla samorządu województwa dotyczące omawianych obszarów, które zostaną przedstawione Zarządowi i Radnym Województwa  na specjalnej  sesji sejmiku młodzieży.

W programie przewidziane jest spotkanie, którego gościem będzie Anna Mieczkowska – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, która odpowiada za sprawy społeczne regionu, i która ma za sobą bogate doświadczenie także w działalności samorządowej. Na spotkanie szczególnie zapraszamy młodzież mieszkającą w Kołobrzegu i okolicach.

 

Gdzie:Hotel New Skanpol, ul. Dworcowa 10, Kołobrzeg, sala Zelandia,

Kiedy: 20 kwietnia, godz. 14.30-15.30

Briefing prasowy dla dziennikarzy: 15.30-15:45

 

W niedzielę, 21 kwietnia równocześnie odbędą się warsztaty z „Zarządzania projektem” dla młodych liderów, zajęcia z budowania partnerstwa lokalnego i współpracy z urzędem dla członków młodzieżowych rad miast i gmin. Dodatkowym, istotnym punktem programu Forum Młodzieży będzie Sesja Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego (RMWZ) , podczas której nowi radni złożą ślubowanie oraz wybiorą ze swojego grona Prezydium RMWZ. W spotkanie weźmie udział grupa około 70 osób.

 

Forum Młodzieży odbywa się w ramach II edycji projektu „Lider Zachodniopomorski”. Głównym celem programu jest wsparcie rozwoju umiejętności liderskich młodych osób z województwa zachodniopomorskiego. W programie uczestniczy 21 młodych osób reprezentujących zróżnicowane środowiska młodzieżowe, różne miejscowości w Zachodniopomorskim.

 

Uczestnicy projektu biorą udział w cyklu ośmiu warsztatów weekendowych, spotkaniach z przedstawicielami organizacji pozarządowych, instytucji oraz urzędów, a następnie przygotują mini-projekty, które będą mieli za zadanie zrealizować w swoim najbliższym otoczeniu: szkole, dzielnicy lub mieście. A to wszystko pod okiem profesjonalnego doradcy. Projekt zakłada także wspólną pracę uczestników nad przygotowaniem przedsięwzięcia, które zostanie włączone w V edycję TYGODNIA AKTYWNOŚCI, corocznej inicjatywy Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego realizowanej na rzecz młodzieży wspólnie z szczecińskimi organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami

 

Organizatorem programu „Lider Zachodniopomorski” jest Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach unijnego programu ,,Młodzież  w działaniu”, akcja 5.1. Spotkania młodzieży i osób odpowiedzialnych za politykę młodzieżową.

 

PROGRAM- DO POBRANIA

 

Kontakt:

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Strona internetowa: www.mlodziez.wzp.pl

Kontakt: Małgorzata Ludwiczek tel. 91-42-10-322 (lub 91 42 11 251),

tel. kom. 502-505-307

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia