herb Banie

Oficjalny serwis gminy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13

Dziś jest niedziela 18 sierpnia 2019, imieniny: Heleny i Bronisławy

Ochrona przeciwpożarowa i zapobieganie katastrofom

Ścieżki rowerowe
Biuletyn

Policja

bialostron

Międzynarodowe Centrum Turystyki, Kultury i Sportu

Stowarzyszenie KONTRA

Polska Atrakcyjna
Kalendarz imprez

'Teatr na patyku' na 19 edycji Schultheaterfest w Schwedt

dodano: 2012-06-20 12:31:59

Spektakl Teatru na patyku i znakomite opinie krytyków!

Działająca przy MCTKiS w Baniach dziecięca grupa Teatr na patyk  wystąpiła na 19 edycji Schultheaterfest w Schwedt.

Spotkania teatrów szkolnych w Schwedt to duża, mająca wieloletnią tradycję, impreza teatralna. Odbywa się rokrocznie w niemieckim teatrze Uckemarkische Buhne. W tym roku, w ramach festiwalu zaprezentowało się 25 teatrów z Polski i Niemiec. Były to grupy zarówno dziecięce jak i młodzieżowe. W ramach programu grup dziecięcych wystąpił także Teatr na patyku, ze spektaklem „ Środa, albo czwartek”.

Warsztaty i spektakle

Zanim jednak młodzi artyści z Bań zaprezentowali się na scenie 13 czerwca, już od poniedziałku 11 czerwca, brali udział w wielu warsztatach, które prowadzone były przez znakomitych trenerów. Na początek warsztaty żonglerskie poprowadził aktor z teatru w Schwedt, następnego dnia dzieci wzięły udział w warsztatach jogi i pantomimy. Ostatniego dnia w warsztatach improwizacji scenicznej prowadzonych dla grup polskiej i niemieckiej przez instruktorkę MCTKiS w Baniach Violinę Janiszewską. Warsztatami dzieci intensywnie rozpoczynały każdy dzień, następnie oglądały spektakle teatralne prezentowane przez grupy z Polski i Niemiec. Warunki w niemieckim teatrze są znakomite. Istnieją tam trzy profesjonalne sceny i kilka sal prób, bardzo dobrze wyposażonych. Każdą prezentację obsługiwali profesjonalni akustycy i oświetleniowcy. Każdy ze spektakli był też biletowany i mimo to widownia w czasie występu dzieci z Bań, wypełniła się niemal po brzegi.

Spotkanie z krytykami

Po spektaklach grono instruktorów, pedagogów, widzów i krytyków oceniało każdą z prezentacji. W takiej otwartej ocenie i spotkaniu z krytykami wzięła też udział, po swoim spektaklu bańska grupa. Spektakl był grany w języku polskim, tym bardziej cieszy fakt, że dzieci i spektakl zostały znakomicie ocenione za spontaniczność, dużą emocjonalność gry aktorskiej, autentyczność, znakomitą emisję głosu i dykcję. A była to jedyna grupa dziecięca grająca bez mikrofonów! Widzowie chwalili także prostą i wyrazistą scenografię, światła i muzykę. Wypytywali o kolejne sceny spektaklu i ich znaczenie. Spotkanie pełne było śmiechu i pochlebnych ocen. Padły nawet stwierdzenia, że był to najlepszy spektakl dziecięcy na tym festiwalu! Niemieccy instruktorzy zazdrościli takiego zaangażowania dzieci i takiej energii.

Zaproszenie i przyjaźnie

Wyjazd do Schwedt był wspaniałą przygodą. Dzieci nocowały w pięknym hotelu, występowały na profesjonalnej scenie, poznały wielu aktorów i nowych przyjaciół. Aktorzy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi z zaproszeniem na kolejny, przyszłoroczny festiwal.

Schultheatefest to nie tylko warsztaty i spektakle, ale także dużo zabawy na trawie, mecz piłki siatkowej, szalony wieczór kibicowania polskiej drużynie w czasie meczu Polska – Rosja i niezliczona ilość lodów. Tak było od 11 do 14 czerwca, a już 17 czerwca, zaledwie kilka dni po powrocie ze Schwedt Teatr na patyku zagrał w MCTKiS swój nowy, premierowy spektakl zatytułowany „ Krawiec Niteczka”, który został przyjęty owacyjnie. Czego jak czego, ale pracowitości, zaangażowania i wielkiego talentu tej grupie odmówić nie można.

Galeria zdjęć

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia